O nas

Kwintet Masterbrass - zdjęcie zespołu

Zespół Masterbrass złożony jest z pięciu artystów grających na instrumentach dętych blaszanych. Na co dzień jako soliści związani są z ważnymi instytucjami kulturalnymi miasta Poznania, takimi jak: Filharmonia im. Tadeusza Szeligowskiego, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, Teatr Muzyczny oraz Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Po wielu latach współpracy artyści postanowili założyć kwintet, gdzie ich doświadczenie mogą połączyć z wielką pasją do muzykowania, która drzemie w każdym z nich. Za cel postawili sobie wykonywanie utworów reprezentujących różne gatunki muzyczne - od renesansu do muzyki współczesnej, nie rezygnując przy tym z utworów operowych, operetkowych i muzyki popularno-rozrywkowej. Zespół współpracuje z uzdolnionymi polskimi solistami, kompozytorami i aranżerami.

Utwory okraszone są rzetelnym i często humorystycznym sposobem prowadzenia koncertów. Muzycy potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę podczas koncertów, dzięki czemu otrzymują liczne zaproszenia od różnych instytucji. Członkowe Masterbrass mieli przyjemność koncertować w wielu salach koncertowych w Polsce oraz na arenie międzynarodowej, między innymi na Dniach Muzyki Polskiej w Pekinie (2011), w europarlamencie w Brukseli (2011), w polskim Parlamencie (2013), Marathon V-Festival for young contemporary music w Wiedniu (2013), czy Festiwal Estonian Music Days w Tallinie (2015).

Zaproszenie zespołu to gwarancja dobrej zabawy na najwyższym artystycznym poziomie.