Marcin Nowak

Tuba

Marcin Nowak to najmłodszy muzyk- tubista, który razem z pozostałą czwórką tworzy zespół Masterbrass.

Swoją muzyczną przygodę Marcin rozpoczął w Grodziskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Stanisława Słowińskiego i od tej pory wciąż nieustannie rozwija swoją pasję. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich i warsztatach prowadzonych przez m.in. Zdzisława Stolarczyka, Oysteina Baadsvika, dzięki którym na bieżąco doskonali swoją technikę gry na tubie.

Oprócz gry w zespole Masterbrass, Marcin współpracuje z wieloma instytucjami muzycznymi m. in. Orkiestrą L’autunno, Orkiestrą Reprezentacyjną Miasta Poznania, Filharmonią Gorzowską, Teatrem Nowym w Poznaniu.

Od 2012 roku jest członkiem Capelli Zamku Rydzyńskiego, z którym koncertuje i zdobywa uznanie publiczności, jak również kolegów artystów, wykonując trudne partie solistyczne podczas galowych koncertów noworocznych w Rydzynie. Marcin jest co prawda najmłodszym członkiem Kwintetu Masterbrass, ale jego dojrzałość muzyczna i profesjonalizm jest na najwyższym poziomie.

Jego młodość i pasja z jaką podchodzi do gry na instrumencie dodaje każdemu z członków zespołu energii do dalszej ciężkiej pracy. Niewątpliwie jedną z największych zalet Marcina jest uśmiech, który nigdy nie znika z jego twarzy- nawet podczas ciężkich i trudnych dni potrafi nas rozweselić i rozładować negatywne emocje.

Paulina Matysiak