Fundacja „Fabryka dźwięków”

Projekt: Fabryka dźwięków - audycje muzyczne online

Fundacja „Fabryka dźwięków” to projekt artystów grających w zespole Masterbrass, oraz ich Przyjaciół. Naszym celem jest promowanie muzyki przeznaczonej na instrumenty dęte blaszane, również z towarzyszeniem głosów wokalnych jak i instrumentów solowych. Swoje projekty Fundcja realizować będzie w instytucjach o ograniczonym dostępie do oferty kulturalnej (domy dziecka, hospicja, domy spokojnej starości, szpitale, zamknięte oddziały szkolne), jak również wspierać regionalne inicjatywy charytatywne. W trudnym z powodu pandemii koronawirusa roku 2020, udało nam się otrzymać grant „Kultura w Sieci” Narodowego Centrum Kultury na realizację czterech audycji online przedstawiających instrumenty na których gramy: trąbkę, waltornię, puzon i tubę. Ten ciekawy projekt oparty będzie o muzyczne pomysły i wirtuozowskich możliwości muzyków z zespołu Masterbrass – jednego z najpopularniejszych kwintetów instrumentów dętych blaszanych w kraju.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali również soliści: sopranistka Natalia Piechowiak, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, solistka Teatru Muzycznego ArteCreatura, realizująca wielokrotnie pierwszoplanowe role operowe i operetkowe, oraz Artur Banaszkiewicz – skrzypek, kompozytor, aranżer, absolwent Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, który oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego prezentuje często publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, chętnie słuchanych utworów z różnych obszarów
muzyki.

Cieszymy się, że środki pozyskane w ramach grantu pozwolą przybliżyć szerszej grupie słuchaczy wspaniałe instrumenty, z którymi na co dzień związane jest nasze artystyczne życie. Jesteśmy przekonani że profesjonalizm zespołu Masterbrass, połączony z temperamentem solistów sprawi, iż audycje online fundacji Fabryka Dźwięków na długo pozostaną w Państwa pamięci. Linki kierujące do poszczególnych audycji umieszczane będą na niniejszej stronie www oraz w mediach społecznościowych.

Serdecznie zapraszamy